Inwestycje i oszczędności, Złoto

Dlaczego akurat złoto?

sie 5,2015  0

Od tysięcy lat złoto jest jednym z najcenniejszych kruszców. Było ważne nawet w czasach, kiedy ludzie nie wymyślili jeszcze ekonomii. Złoto odgrywało od zawsze wielką rolę w handlu, ten kto złoto posiadał mógł spać spokojnie. Tak pozostało do dziś, a inwestycje w złoto stają się coraz popularniejsze. Każdy z nas intuicyjnie zdaje sobie sprawę z tych wszystkich faktów, ale nie każdy zastanawia się, dlaczego tak jest. Otóż wymienia się przynajmniej kilka czynników.

2438939672_8f993a9ffb_zPo pierwsze – złoto, wbrew powszechnej opinii, nie jest aż tak rzadko występującym pierwiastkiem, ale nie jest też niebezpiecznie powszechne. Po prostu, złoty środek. Jeżeli złoto występowałoby tylko w dwóch krajach na świecie, to trudno byłoby oprzeć na nim system monetarny. Z drugiej strony, pozyskiwanie złota nie może być aż tak proste, ponieważ groziłaby nam ciągła inflacja

Po drugie – złoto ma formę stałą i jest odporne na reakcje chemiczne, np. zmianę barwy pod wpływem powietrza i wody.

Po trzecie – złota nie można dodrukować, jak pieniędzy papierowych, czy też pod wpływem nacisków politycznych zmienić jego kursu.

Po czwarte – od tysięcy lat podaż kruszcu jest stała, ponieważ wynosi 1-2% w skali roku.

Po piąte – złoto jest trwałe (praktycznie niezniszczalne) oraz akceptowalne (jako forma kapitału) w każdej szerokości geograficznej.

Te  wszystkie czynniki wpływają na to, że to właśnie złoto jest najlepszym pierwiastkiem do pełnienia roli pieniądza. Inwestując w złoto w Mennicy Złota, którą serdecznie Państwu polecamy,  możemy mieć bowiem pewność, że nie stracimy. Wahania gospodarki, którego efektem jest chociażby inflacja, niejednokrotnie pokazały, że papierowe pieniądze były warte tyle, co liście na drzewie. Za to pieniądze, ulokowane chociażby w złotej biżuterii, są lokatą kapitału, która w przyszłości może okazać się naszą najbardziej udaną inwestycją.

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

Skarbnica złota, czyli serwis informacyjny o złocie i srebrze

Golden Square Logo Template
Previous
497511638_e98b92f023_z

Gorączka złota

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD