Inwestycje i oszczędności, Złoto

Kultura oszczędzania

sie 7,2015  0

Żyjemy w kraju, który pełen jest paradoksów. Doświadczenia komunizmu wykształciły w nas umiejętność gromadzenia i dysponowania ograniczoną ilością dóbr. Jeszcze 25 lat temu każda rodzina była w podobnej sytuacji materialnej. W pokoju królował jeden design mebli, jeżeli w garażu stał samochód – był to maluch, a o Levisach z Zachodu można było jedynie pomarzyć. Dziś, w trudnej, ale mimo wszystko lepszej sytuacji ekonomicznej mamy dostęp do wszystkiego. Oferty handlowe przeróżnych firm kuszą każdego z nas, średniej klasy samochód nie jest dziś wydatkiem, który przewyższa możliwości przeciętnego Polaka, a w sklepie spożywczym możemy kupić produkty z dalekiej Australii. Czy dobrobyt jest miarą naszego rozwoju?

5929568821_8f063c3100_zW tym trudnym historycznie momencie musimy nauczyć się kultury oszczędzania pieniędzy. Chęć szybkiego wzbogacenia często jednak jest silniejsza od zdrowego rozsądku. Cóż bowiem zrobić, kiedy sąsiad podjeżdża nowym samochodem, a szwagier kupił sobie buty od zagranicznego projektanta? Niewielu potrafi utrzymać na wodzy swoje konsumenckie zachcianki. A może warto? Ile pieniędzy można zgromadzić po systematycznym odkładaniu określonej sumy? Podobno pierwszy milion trzeba… ukraść, ale można również spróbować dojść do niego samodzielnie.

Nie wydawaj, inwestuj.

W co warto inwestować? Odkładanie do świnki skarbonki, z którego wielu się śmieje, ma sens. Grosz do grosza a uzbiera się pokaźna suma. Pieniędzy jednak nie trzymaj pod łóżkiem, ani w skarpecie. Najlepiej zamienić je w bezpieczną inwestycję, np. w złoto z jednej z największych mennic w Polsce i polecanej przez nas – Mennicy Złota.  Papierowe pieniądze, pod wpływem gospodarczych zawirowań, mogą być za jakiś czas nic nie warte. Ulokowanie kapitału w sztabce wydaje się zatem najrozsądniejszym z możliwych pomysłów.

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

Od czego rozpocząć kolekcjonowanie monet?

chopin-a
Previous
7162535965_3060bb95d0_z

Historia pewnej monety

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD