Numizmatyka, Złoto

Od czego rozpocząć kolekcjonowanie monet?

sie 7,2015  0

W życiu trzeba mieć jakąś pasję, to pewne. Czym jest codzienność poświęcona tylko sprawom zawodowym? Każdy powinien mieć odskocznię, która pozwoli na chwilowe oderwanie od rzeczywistości.

Jedni z nas skaczą ze spadochronem, drudzy uczestniczą w biegach długodystansowych, jeszcze inni zbierają złote monety. Ostatnie z zainteresowań owiane jest niemalże magiczną legendą. Często wydaje się, że zbierać monety może tylko dziedzic fortuny – stateczny pan z podwiniętym wąsikiem. Nic bardziej mylnego. Temu wspaniałemu hobby może poświęcić się każdy, bez względu na wiek i status społeczny.

chopin-a

Numizmatykę definiujemy jako dziedzinę pomocniczą historii. Zajmuje się badaniem pochodzenia najstarszych znaków pieniężnych. Wielu kolekcjonerów to zapaleni historycy, ponieważ zainteresowanie przeszłością bardzo przydaje się w rozpoznawaniu wartości monet.

Od czego zacząć?

Szkół jest wiele. Niektórzy rozpoczynają swoją przygodę kolekcjonerską od wyłapywania monet dwuzłotowych z bieżącego obiegu – i po prostu odkładają je na bok. Dobrym sposobem jest również śledzenie aukcji internetowych, ponieważ bardzo często można znaleźć tam oryginalne egzemplarze. Warto także rozejrzeć się w swoim domu, dziadkowie mogli zostawić woreczek starych moment w przypadkowej skrzyni.

Powinniśmy także zdecydować, jakie monety interesują nas szczególnie. Trudno bowiem skupić się na wszystkim. Aby nasza kolekcja była warta uwagi należy ją odpowiednio zaplanować.

Jeżeli przygoda z numizmatyką bardzo nam się spodoba, warto pomyśleć o akcesoriach, które umilą nam to oryginalne hobby. Na rynku dostępnych jest mnóstwo specjalistycznych szkatułek oraz klaserów, które pomogą w uporządkowaniu kolekcji.

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

Gorączka złota

497511638_e98b92f023_z
Previous
5929568821_8f063c3100_z

Kultura oszczędzania

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD