Inwestycje i oszczędności, Srebro

W cieniu złota

sie 14,2015  0

Wartościowy kruszec, który pozostaje nieco w cieniu złota, jest również wart tego, aby poświęcić mu nieco uwagi. Srebro (łac. argentum), bo o nim mowa, to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych. Znane od starożytności, podobnie jak złoto, było środkiem płatności oraz docenianym tworzywem, z którego wykonywano produkty codziennego użytku, np. naczynia czy biżuterię.

big_leo_2

Srebro jest bardzo plastyczne, dużo bardziej kowalne od złota, daje się z łatwością szlifować. Ma największą ze wszystkich metali przewodność elektryczną i jest wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Co ciekawe, specjalna odmiana srebra (srebro koloidalne) wykorzystywane jest w sektorze farmaceutycznym. Surowiec wykorzystuje się do produkcji leków. Na przełomie XIX i XX wieku, czyli w czasach bez antybiotyków, przeznaczeniem srebra koloidalnego było leczenie wielu ciężkich schorzeń.

Dobra inwestycja

Srebro jest również świetnym zabezpieczeniem na czas kryzysów politycznych i gospodarczych. Na jego notowania mają wpływ m.in. popyt, podaż, poziom inflacji, wysokość deficytu budżetowego danego kraju, wysokość stóp procentowych oraz zmiany kursów walut.

Bez obaw o straty można również inwestować w srebro, potraktować inwestycję jako lokatę kapitału, który w miarę upływu czasu będzie się powiększał. Zainteresowaniem cieszą się nie tylko srebrne sztabki, które możemy kupić w  każdej mennicy w Polsce – my polecamy Państwu Mennicę Złota,  ale także monety oraz tradycyjna biżuteria.

Podstawą wyceny srebra jest czystość kruszcu. Handel oparty jest głownie na rynku pozagiełdowym, którego największym graczem jest Stowarzyszenie Londyńskiego Rynku Kruszców. W skład jego wchodzą: banki, firmy pośredniczące w obrocie oraz indywidualni producenci.

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

Historia pewnej monety

7162535965_3060bb95d0_z
Previous
6226402138_061f4a67ac_z

Emerytura? Myśl o niej już dziś

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD