Inwestycje i oszczędności, Złoto

Samodzielnie zbuduj trzeci filar

sie 26,2015  0

Współcześni Polacy nie mogą być pewni swojej życiowej sytuacji. Każdy walczy o pracę i pieniądze – a nawet po znalezieniu zatrudnienia nie można poczuć się naprawdę komfortowo. Życie młodego człowieka to pasmo niekończących się wyzwań i małych sukcesów, z których nie zawsze można się cieszyć. Europa znalazła się w trudnym położeniu, kryzys doprowadził do sytuacji, w której to absolwenci wyższych uczelni nie mogą odnaleźć się na zawodowym rynku. Na południu Europy pracy nie ma ponad 50% wkraczających w dorosłość.

6848823919_724f516a05_z

Młodzi potrafią bardzo szybko dostosować się do atmosfery panującej na rynku, są niesłychanie elastyczni i podejmują się prac, do których nie mieli wcześniejszego przygotowania. Nie powtarzają zawodowej drogi swoich dziadków i rodziców, ponieważ dynamiczny rynek pracy wymusza ciągłe zmiany. Bardzo rzadko znajduje się dziś pracę, którą wykonujemy przez całe życie. Zwykle posady zmienia się co kilka lat, co wiąże się również z ciągłym podnoszeniem kwalifikacji. Jak wygląda sprawa przyszłych emerytur? Nie trzeba być ekonomistą, aby wyciągnąć wnioski. Dzisiejsi dwudziestolatkowie nie mogą liczyć na gwarancję państwa, mimo ciągłych obietnic polityków.

Ta trudna sytuacja wymusza podejmowanie działań, o które dotychczas młody człowiek nie musiał się troszczyć. Alternatywny trzeci filar powinien być opcją braną pod uwagę przez wszystkich rozpoczynających dopiero zawodową karierę. Mennica Złota oferuje bardzo korzystne rozwiązanie; samodzielnie planujemy czas inwestycji (np. 10 lat) oraz wysokość miesięcznych wpłat (zacząć można już od 50 złotych). Osiągamy realne zyski, których możemy dotknąć, ponieważ nasze pieniądze zmieniają się w sztabki złota, które przechowujemy w domu. Jest to bezpieczny i sprawdzony sposób na zbudowanie kapitału, który niezbędny będzie podczas emerytury. Jeżeli nie chcemy spędzić jesieni życia na martwieniu się o finanse, to już dziś powinniśmy rozpocząć inwestowanie.

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

Tagi:

 

Naucz dziecko oszczędzania!

16261671670_5c6c202f30_z
Previous
10304488393_5527aff636_z

Srebrny kapitał? Tak, wchodzę w to!

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD