Inwestycje i oszczędności, Złoto

Dlaczego coraz chętniej inwestujemy w złoto?

wrz 30,2015  0

Złoto to stabilna lokata kapitału, udowadniamy to naszym Czytelnikom niemalże każdym wpisem. Obserwując media, jednoznacznie widać, że coraz większa grupa społeczeństwa jest zainteresowana inwestycjami alternatywnymi. Dostrzegliśmy bowiem, że wiele zależy od nas samych, a instytucje państwa nie są w stanie zapewnić nam bezpiecznej przyszłości. Zamiast oglądać się za siebie i zazdrościć sąsiadowi nowego samochodu – działamy.

gold-513062_640

Mieszkania, grunty rolne, giełda – do tego typu inwestycji cały czas mamy dystans. To dobrze, ponieważ wymienione obszary wymagają sporego kapitału początkowego.

Dlaczego zatem coraz chętniej inwestujemy w złoto?

 • Proste zasady transakcji – dokonanie inwestycji w złoto wymaga jedynie zamówienia towaru, czyli zrobienia zwykłych zakupów w sklepie internetowym/stacjonarnym, które nie różnią się niczym od kupowania książki czy ubrania. Nie musimy być uzbrojeni w oręż specjalistycznych pojęć, ani też nie jesteśmy zobowiązani do zakładania żadnych rachunków.
 • Oczywista kalkulacja – cenę uncji śledzimy na podstawie jednego wykresu. W przypadku akcji czy funduszy sprawa się komplikuje, ponieważ musimy zacząć od dogłębnej analizy rynku. Dlatego gra na giełdzie zarezerwowana jest dla specjalistów.
 • Świadomość społeczeństwa – tracimy zaufanie do organów państwa oraz banków. Nie wierzymy też w drukowane pieniądze. Szukamy alternatywy. Dlatego inwestycja w złoto staje się naszym naturalnym wyborem.

Co i jak kupować?

Oczywiście kupujemy złoto fizyczne, ponieważ tylko w tej formie jest ono rzeczywistym nośnikiem wartości. Papierowy pieniądz nie ma takiej mocy!

Nie kupujmy biżuterii, figurek, puzderek, ozdób… Produkty te (w większości) wykonane są z niskiej próby i kosztują dużo więcej niż zawarte w nich złoto. Najkorzystniej jest kupować sztabki oraz monety bulionowe. Ta druga opcja sprawdzi się szczególnie w przypadku mniejszych inwestycji. Pamiętajmy, że nie musimy kupować kilogramowych złóż, choć nasza wyobraźnia podpowiada nam właśnie takie obrazki. Na stronie Mennicy Złota dostępne są już jednogramowe sztabki. Przecież od czegoś trzeba zacząć!

Życzymy wszystkim mądrych decyzji!

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

Najsłynniejsza moneta inwestycyjna

krugerrand-1-a_white
Previous
money-367973_640

Nie chowaj oszczędności do skarpety!

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD