Inwestycje i oszczędności

Nie chowaj oszczędności do skarpety!

wrz 30,2015  0

Nie ufamy już bankom i organom państwa, ale wkładanie oszczędności pod łóżko również nie jest najlepszym pomysłem. Myślimy, że pieniądze ulokowane w cichym kącie naszego domu są bezpieczne, a my możemy spać spokojnie. Nic bardziej mylnego!

Przechowywanie w domu gotówki jest dużym błędem. Pieniądze są narażone nie tylko na potencjalną kradzież, ale również inflację. Nagły spadek wartości pieniądza może skutkować tym, że nasze chomikowane banknoty będziemy musieli spalić w piecu. Niestabilna gospodarka, która od kilku lat walczy z kryzysem, może niestety zafundować nam taki scenariusz.

money-367973_640Posiadanie kapitału wiąże się nie tylko z radością, ale również odpowiedzialnością. Musimy bowiem robić wszystko, aby nie tylko zyskać, ale przede wszystkim nie stracić.

Lokowanie pieniędzy w banku, jak już kilkukrotnie pisaliśmy, może okazać się pułapką. Lokata oszczędnościowa to również kiepski pomysł, ponieważ procent zysku jest niewielki, albo żaden. Gra na giełdzie zarezerwowana jest dla fachowców i ryzykantów – większość z nas szuka bezpiecznej drogi.

Gotówkę trzeba w coś ulokować. W zależności od ilości wolnych środków musimy wybrać optymalne dla nas rozwiązanie. Inwestycja w mieszkanie (w dużym mieście) to koszt kilkuset tysięcy złotych. Większość z nas nie ma takich pieniędzy. Rynek nieruchomości jest również bardzo dynamiczny – trudno spekulować co będzie za 5, 10 lat. Naturalną drogą są zatem inwestycje związane ze złotem. Lokata w złoty kapitał jest obliczona na kilka lat, ale daje gwarancję bezpieczeństwa i zysku. Pieniądze zamienione w złoto będą bezpieczne, a my będziemy czerpać z nich realne korzyści. Inwestycje w złoto to sprawdzone inwestycje!

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

 

 

Tagi:

 

Dlaczego coraz chętniej inwestujemy w złoto?

gold-513062_640
Previous
1suweren-a

Złoty Suweren

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD