Inwestycje i oszczędności, Srebro, Złoto

Czym się kierować podczas kupowania złota i srebra?

paź 1,2015  0

Inwestowanie to nie tylko kupowanie akcji czy nieruchomości. Według statystyk, Polacy uważają, że kupienie mieszkania jest bezpieczniejsze od inwestowania kapitału w kruszce. Najwyższa pora przekonać się jednak także do tej formy przedsiębiorczości! Inwestowanie w złote i srebrne sztabki jest bowiem miarą postępu – dziś może sobie na to pozwolić praktycznie każdy z nas.

Investing_money

Najprostszym, najtańszym i najbezpieczniejszym sposobem inwestowania w kruszce jest rzeczywiście kupowanie sztabek oraz monet. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto jednak pamiętać o kilku żelaznych zasadach.

Złoto możesz kupić w niektórych bankach, kantorach, sklepach internetowych czy stacjonarnych, za pośrednictwem portali (np. Mennica Złota) czy popularnych serwisów aukcyjnych. Kupujesz, płacisz, dostajesz. Podczas zakupów przez Internet należy liczyć się z kosztami wysyłki, ale zwykle nie są one wysokie.

Musisz wiedzieć, co kupować. Szukaj zatem metali w takiej formie, którą możesz w każdej chwili spieniężyć. Najbezpieczniej kupować złote i srebrne monety inwestycyjne, które są powszechnie znane na całym świecie (np. Złoty Krugerrand, Kanadyjski Liść Klonowy, Amerykański Orzeł, Filharmonicy Wiedeńscy) i tańsze od monet kolekcjonerskich. Należy je kupować ze względu na zawartość czystego złota lub srebra. Miliony ludzi znają ich wartość – dlatego ich późniejsza sprzedaż nie będzie żadnym problemem.

Monety kolekcjonerskie dedykowane są fachowcom, którzy są obeznani z tematem. Jeżeli się na nich nie znamy, to postarajmy się poszerzyć wiedzę, zebrać informacje, poczytać o nich w fachowych serwisach. Wszystko po to, abyśmy byli w pełni zadowoleni ze swojej kolekcji.

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

Złoty Suweren

1suweren-a
Previous
288491653_a9b6251477_z

Gdzie przechowywać cenne kruszce?

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD