Inwestycje i oszczędności, Numizmatyka

Jak skutecznie inwestować w monety?

paź 1,2015  0

Kluczem do sukcesu jest kupno właściwych monet. Jak je wybrać? Czym się kierować? Gdzie ich szukać? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem! Poniżej prezentujemy przepis na inwestycyjny sukces!

Na samym początku warto wiedzieć, że:

 • Monety dzielą się na kolekcjonerskie i inwestycyjne.
 • Monety kolekcjonerskie bite ze złota lub srebra to połączenie inwestowania i pasji do numizmatyki. Oprócz wartości nominalnej oraz wartości zawartego w nich kruszcu, posiadają one unikalną wartość kolekcjonerską, którą określa wolny rynek numizmatyczny.
 • Złote monety bulionowe to jedna z form sprzedaży złota inwestycyjnego. Eksperci finansowi zalecają trzymanie 20-30% oszczędności właśnie w tym kruszcu.

money-18554_640 (1)

Czym kierować się podczas wyboru monet?

 • Najłatwiej sprzedać monety o wadze jednej uncji (31,1 grama). Ich cena jest przystępna, dlatego cieszą się powodzeniem.
 • Jeżeli nie jesteś ekspertem w dziedzinie numizmatyki, to kupuj monety kolekcjonerskie, których cena nie przekracza ceny SPOT (czyli ogólnoświatowej ceny srebra i złota) o więcej niż 20%. Kierując się rozsądkiem na pewno nie stracisz. Kupując najpopularniejsze monety kolekcjonerskie, z pewnością łatwo je później sprzedasz!
 • Kupuj monety z cenionych, znanych na całym świecie mennic (Australia, Kanada, Polska, Wielka Brytania). Na popularne numizmaty na pewno znajdziesz kupca.
 • Weź pod uwagę również aspekt estetyczny. Wybieraj te, które Ci się podobają, mają w sobie coś wyjątkowego, są unikalne.
 • Dywersyfikacja, czyli inwestuj w różne rodzaje monet. To ważny punkt – znajdź kilka interesujących, wartościowych i spełniających wszystkie powyższe wyznaczniki.

Przy odrobinie szczęścia i fachowej wiedzy, którą zawsze służymy wszystkim Czytelnikom, monety kolekcjonerskie czy też bulionowe, mogą okazać się bardzo intratną inwestycją!

Pozdrawiamy, Skarbnica Złota

 

Gdzie przechowywać cenne kruszce?

288491653_a9b6251477_z
Previous
graph-163509_640

Nauczmy się inwestowania

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD