Inwestycje i oszczędności

Świąteczny prezent? Złota i srebrna inwestycja!

gru 17,2015  0

Skarpety pod choinką? Ten rodzaj bożonarodzeniowego prezentu już dawno został obśmiany i to ze wszystkich możliwych stron. Podarowując skarpetki narazić możemy się jednak na coś o wiele gorszego niż śmieszność. Obdarowany może przecież wykorzystać je do nieco innego celu, niż założyliśmy, a mianowicie… do lokowania w nich swoich oszczędności. Zobacz, jak tego uniknąć i w jaki sposób stać się lepszym Świętym Mikołajem.

7469Udany prezent powinien nie tylko dobrze wpisywać się w potrzeby albo zainteresowania osoby nim obdarowanej, ale też cieszyć oko. Dlatego pod choinką nie umieszczamy papierów wartościowych, ale sztabki i monety bulionowe czy kolekcjonerskie. Oprócz tego, że są ładne, mają także wartość, bo stanowią inwestycję na przyszłość. To nie ramka ze zdjęciem, która owszem, miło się kojarzy, ale… tylko stoi i zbiera kurz. Srebrne i złote monety oraz sztabki znalezione pod zielonym drzewkiem będą idealnym prezentem nie tylko dla zapalonego inwestora czy kolekcjonera, ale też dla każdego, kto na uwadze ma finansowe dobro swojej rodziny. Wybierać możemy np. spośród monet tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem; tego typu numizmaty ma w swojej ofercie Mennica Złota.

Niektórzy, chcąc w świątecznym prezencie podarować komuś złoto czy srebro, wybierają wykonaną z tych kruszców biżuterię. Taki prezent będzie jednak bardziej adekwatny w przypadku kobiecej części rodziny. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by biżuterię również traktować jako finansową inwestycję. Tyle że okazałą, złotą bransoletę albo piękny naszyjnik trudno jest spieniężyć, skoro ładnie prezentują się na kobiecym ciele. Poza tym biżuteria nie sygnalizuje tak jasno, jak moneta i sztabka: „uważam, że jesteś finansowo odpowiedzialnym człowiekiem, dlatego wręczam ci prezent-inwestycję”.

Życzymy, aby w tym roku pod choinką znalazły się same trafione upominki!

 

Czy złoto może być czerwone?

4595127567_d1cd84cf95_z
Previous
bilek_1_10_uncji_1

Orzeł Bielik – polska moneta bulionowa

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD