Złoto

Komu złoto, komu?

lut 22,2016  0

W polskim społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że najodpowiedniejszym miejscem do pozbycia się złota jest lombard. Takich punktów jest stosunkowo najwięcej, więc wybierając ten sposób sprzedaży kierujemy się bardziej wygodą niż zdroworozsądkową kalkulacją. Nie zdajemy sobie sprawy, że lombardy pobierają ogromną marżę, a także istnieje ryzyko, że możemy zostać oszukani. W efekcie zrazimy się do takich transakcji i dojdziemy do wniosku, że sprzedaż złota nie jest opłacalna.

Istnieją na rynku złota punkty, który mają określoną renomę i oferują korzystne warunki. Jest ich coraz więcej, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich potencjalnych Klientów, którzy są kuszeni lepszymi cenami ze względu na wzmożoną konkurencję.

Do pewnego momentu ogromną popularnością cieszyły się sprzedaże złota na popularnych portalach aukcyjnych (np. Allegro). Od ponad dwóch lat takie transakcje są jednak zabronione, a taka decyzja była podyktowana troską o bezpieczeństwo uczestników licytacji. Brano pod uwagę wahania kursowe czy czas realizacji.

Wspomniane lombardy bardzo chętnie przyjmują różnego rodzaju kruszce – złoto szczególnie. Do takich punktów najchętniej zgłaszają się osoby, które z uporem maniaka próbują sprzedać złoto, aby uzyskać potrzebne pieniądze. W innych miejscach zostali odprawieni z kwitkiem, np. ze względu na brak zdolności kredytowej czy spore zadłużenie. Lombardy korzystają z takich okazji i nie ma w tym nic dziwnego. Taka specyfika tej branży, a zainteresowanych takimi usługami nie brakuje.

Lombard ponosi ryzyko, że taki Klient nie będzie w stanie wykupić zastawionego złota. W takiej sytuacji – doliczając odpowiednią marżę – sprzedaje kruszce z zyskiem.

Lombardy mają tę przewagę nad innymi punktami, że błyskawicznie przeprowadzają transakcję. Najczęściej zgłaszają się tam osoby, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu gotówki. Jeśli możemy poczekać – kosztem otrzymania lepszych warunków – korzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług komisu, który następnie zleca sprzedaż specjalistom z danej branży. Tego rodzaju lokali jest jednak coraz mniej. Ponadto, komisy mogą pobierać sporą marżę, a jeśli nasze złoto jest wątpliwej jakości – okres finalizacji może się przeciągnąć.

Gdzie dwóch się bije, tam… skup złota korzysta. Tego typu punktów jest coraz więcej, a ostatnio furorę robią również skupy internetowe, które umożliwiają sprzedaż złota… bez wychodzenia z domu. Wystarczy włożyć do specjalnej koperty swoje złoto i wezwać kuriera, który dostarczy przesyłkę. Wycena wraz z przelaniem pieniędzy na konto następuje np. poprzez E-skupzlota.com.pl w ciągu maksymalnie 23 godzin od dostarczenia złota.

maszynka-do-zlota

Można również skorzystać z usług stacjonarnych punktów, które oferują profesjonalne spektrometry (np. Olympus GoldXpert), dzięki którym zyskujemy pewność, że przeprowadzona wycena jest rzetelna i uczciwa. Jeśli zaproponowane warunki nam, odpowiadają – transakcję można przeprowadzić na miejscu. Prawda, że proste?

Pozdrawiamy, Skarbnica złota

 

Złoto to nie tylko waluta

moscow-183661_1280
Previous
z_id_50gheraus2012_a_1

Nowy rok, nowe inwestycje?

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD