Złoto

Kiedy sprzedać złoto?

mar 4,2016  0

Inwestowanie pieniędzy w złoto wiąże się z kilkoma kluczowymi pytaniami, które należy sobie zadać, aby biznes okazał się opłacalny. Na niniejszym blogu zastanawialiśmy się już, gdzie najlepiej sprzedawać złoto, ale dzisiaj spróbujemy się zastanowić, kiedy najlepiej to zrobić. Wybór właściwego momentu jest niezwykle ważny, czasem istotniejszy, niż wybór odpowiednich aktywów.

gold-513062_960_720Doświadczeni inwestorzy zdają sobie sprawę ze złudności dobrej passy na rynku kruszców, dlatego wychodzą z założenia, że najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie konkretnego punktu, do którego dążymy. Jeśli osiągniemy zadowalający nas zysk, wtedy należy się wycofać. Pazerność może okazać się zgubna, więc kierujmy się znanym przysłowiem „lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu”.

W innym wypadku może nas czekać przeoczenie szczytu cenowego i sprzedanie kruszcu zdecydowanie poniżej oczekiwanego przez nas poziomu. Jeśli chcemy się wzbogacić powyżej zakładanej wartości, to wtedy wkrada się pojęcie ryzyka, choć trzeba przyznać, że złoto ma nieustannie spory potencjał wzrostu w dłuższej perspektywie. Tak czy inaczej, jedynie odpowiednie planowanie i dyscyplina uchronią nas od niepotrzebnego ryzyka.

Złoto zyskuje na wartości szczególnie w okresach niepewności, wielu problemów systemu monetarnego czy bankowego. Kulminacja wzrostu wartości przypada zazwyczaj na moment niszczenia waluty. Wtedy nie sama cena jest najważniejsza, ale także wzrost siły nabywczej kosztem pozostałych aktywów, takich jak nieruchomości czy akcje.

Jeśli chodzi o wartość złota, przełomowy był 1971 rok, kiedy złoto wypadło z systemu monetarnego. Eksperci są zdania, że nieuchronnie zbliża się czas, kiedy ponownie zacznie pełnić funkcję pieniądza. Wtedy sprzedaż złota stanie pod znakiem zapytania. Entuzjaści inwestowania w złoto są zdania, że ten kruszec może być bezpiecznym azylem na trudniejsze czasy i nie polecają się go pozbywać.

 

Historia muzyki zapisana na monecie

mz_1-10-filharmonic-1(1)
Previous
outdoor-1113046_1280

Złoto nie tylko w kopalniach

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD