Inwestycje i oszczędności, Złoto

Co wspólnego ze ślubem mają złote sztabki?

cze 23,2016  0

Złote sztabki jako prezent dla nowożeńców? Świetny pomysł, ale nie o tym akurat będzie mowa. Czy wiecie, w jaki sposób zbierane przez Was złote sztabki mogą przybrać praktyczny wymiar? Staną się surowcem na obrączki, gdy zdecydujecie się powiedzieć sakramentalne „tak”. Przetapianie własnych sztabek na ślubną biżuterię to dziś już powszechny trend, a sprzedaż złota w tej postaci systematycznie rośnie.

Dzięki przetopieniu sztabki możecie oszczędzić nawet 40 procent całej kwoty potrzebnej na zakup obrączek. Ślub łączy się z wieloma wydatkami, każda forma obniżenia kosztów jest więc w tej sytuacji pożądana. Złote sztabki to także dobry pomysł na prezent dla narzeczonych na różne okazje. Urodziny, imieniny, Gwiazdka – warto podarować wówczas prezent z myślą o lepszym jutrze.

Ile sztabek będziecie potrzebować do wykonania obrączek? Da się to łatwo policzyć. Wystarczy zapytać jubilera, ile będzie ważyć wasza biżuteria i jakiej będzie próby. Obrączki zwykle wykonuje się ze złota próby 585 (14-karatowego) i łącznie ważą one do 12 g. Myślisz, że potrzebujesz sztabki o takiej właśnie wadze? Nie, ponieważ sztabka to czysty, 24-karatowy kruszec, a obrączek nie wykonuje się ze złota najwyższej próby (taka biżuteria byłaby zbyt miękka). Aby otrzymać dwie obrączki ważące razem 12 g, wystarczy dostarczyć jubilerowi nieco ponad 7 g czystego złota. Zapłacicie wyłącznie za wykonanie biżuterii, a do tego będziecie mogli zlecić własny projekt według indywidualnego pomysłu.

Sztabki możemy kupować w każdym czasie – nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że nie czekają nas żadne poważniejsze wydatki. W ten sposób zabezpieczamy się na przyszłość. Bo kto wie? Może dziś wcale nie zanosi się na ślub, ale za rok na Twoim palcu będzie już błyszczał zaręczynowy pierścionek?

 

Ile waży złoto?

An old two pan balance on white background
Previous
kategoria (1)

Złoto, które łączy inwestowanie z dbaniem o bezpieczeństwo

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD