Inwestycje i oszczędności

Złoto, które łączy inwestowanie z dbaniem o bezpieczeństwo

lip 8,2016  0

Jak definiujesz inwestycję? Jak na co dzień traktujesz bezpieczeństwo? To trudne pytania, złożone, zahaczające o wiele wątków. Sprawy te można rozpatrywać w wielu różnych kontekstach, jak inwestycje w złoto ale też inwestowanie w siebie (samorozwój), a także bezpieczeństwo w kontekście zdrowia i życia oraz bezpieczeństwo finansowe. Okazuje się, że wszystkie te pola tematyczne mogą mieć wspólny mianownik.

kategoria (1)Wcale nierzadko się zdarza, że inwestowanie pieniędzy postrzegamy jako zajęcie dla bardzo majętnych, a zamiast np. swojemu zdrowiu, uwagę poświęcamy ukochanemu zwierzątku bądź czterem kółkom. Dbamy o bezpieczeństwo wszystkich w koło, zapominając przy tym o sobie. A gdyby tak skupiając się na poprawie tylko jednej z tych sfer, udało się też zadbać o pozostałe? To możliwe.

Wszystko wskazuje na to, że najczęściej zaniedbujemy samych siebie. Kiedy wykupujemy ubezpieczenie, to jest to zwykle ubezpieczenie samochodu, domu, dzieci. Ubezpieczamy się wyjeżdżając na wakacje, bo ewentualny wypadek w nieznanych realiach egzotycznego kraju wywołuje w nas niepokój. A na co dzień? W rodzimym kraju, mieście, we własnym domu? Tu czujemy się u siebie, bezpiecznie, tu nic nam się nie stanie. Ubezpieczenie na życie, od następstw nieszczęśliwych wypadków? Dopóki nic złego nam się nie dzieje, traktujemy je jako rzecz zbędną.

Czy to właśnie świadomość naszej powszechnej bagatelizacji własnego bezpieczeństwa stała się motywacją do stworzenia programu Złoto z polisą AIG? Być może, bo kto nie chciałby skupiać się tylko na inwestowaniu w złoto, a ubezpieczenie dostawać przy okazji? Mennica Złota oferuje swoim klientom określone sztabki i monety, przy zakupie których otrzymujemy roczne prawo do bezpłatnego korzystania z polisy NNW AIG. Zakup złota o wadze 1 uncji uprawnia do uzyskania ubezpieczenia o wysokości 10 tysięcy złotych. Maksymalna wysokość ubezpieczenia wynosi 200 tysięcy złotych. A jeśli usilnie nie chcemy ubezpieczać sami siebie… polisę możemy przekazać na rzecz innej, bliskiej sobie osoby.

Jak teraz definiujesz inwestycje i bezpieczeństwo? Czy stawiasz je bliżej siebie niż wcześniej? Mamy nadzieję, że jeśli wcześniej nie zwracałeś na nie uwagi, teraz dostrzeżesz ich znaczenie.

 

Co wspólnego ze ślubem mają złote sztabki?

1-1203879082HMCp
Previous
gold-513062_960_720

Złoto jako bezpieczna przystań

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD