Numizmatyka, Srebro

Moneta i kamień szlachetny w jednym? To naprawdę wyjątkowy prezent

lip 15,2016  0

Szlachetny, wyjątkowy, bo rzadki, elegancki. Taki jest rubin, jeden z najcenniejszych kamieni w jubilerstwie. Taki też może być Twój urodzinowy prezent dla bliskiej osoby. Royal Canadian Mint właśnie wypuściła srebrną monetę 5 CAD w ramach serii Kamienie urodzinowe. Zdobi ją kryształ o rubinowej barwie oraz chiński smok. Obdarowanie lipcowego jubilata taką monetą to najlepszy sposób na wyrażenie życzeń szczęścia i dobrobytu!

Bez tytułuKanadyjski numizmat przyozdabia kryształ Swarovskiego wyglądający jak najczystszy rubin. Nic dziwnego, że monety pilnuje tak dostojny strażnik jak chiński smok. Wykonano go techniką reliefu na tle idealnie wypolerowanego lustra z laserowo grawerowanym wzorem roślinnym. Tak przedstawia się rewers monety, na awersie natomiast znajduje się wizerunek portret królowej Elżbiety II, data emisji i nominał.

Srebrne monety z kamieniami to doskonały pomysł na prezent właśnie ze względu na obecność kamieni urodzinowych. Czym są owe kamienie? To naturalne kamienie, które zgodnie z wierzeniami, sprzyjają osobom urodzonym w miesiącu, do którego są przypisane. Jest więc ich 12, a oprócz lipcowego rubinu znajdziemy styczniowy granat, kwietniowy diament czy wrześniowy szafir. Wiara w magiczne własności kamieni ma swoje źródła w starożytności. Wówczas były one traktowane jako talizmany i wierzono w ich magiczną moc. Tradycje kultywowano i przekazywano kolejnym pokoleniom – przetrwały one aż do teraz i także dziś wierzymy, że noszenie przy sobie właściwego kamienia wpływa na nas dobroczynnie.

Komu warto podarować monetę z rubinowym kamieniem? Oczywiście każdemu urodzonemu w lipcu, ale przede wszystkim osobom, którym brakuje energii do życia. Rubin potrafi bowiem dodać ochoty do życia, odbudowuje wiarę i optymizm. Jest zatem trochę jak różowe okulary. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej twierdzą natomiast, że rubin przyspiesza powrót organizmu do sprawności po chorobie, zwłaszcza po zawale, pobudza też krążenie, oczyszcza krew i ogólnie wzmacnia serce. Takie właściwości zawdzięcza prawdopodobnie swojej barwie. Rubin ponadto wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć zmęczenie oczu. Podarowanie monety z lipcowym kamieniem urodzinowym to naprawdę sama przyjemność!

 

Złoto jako bezpieczna przystań

gold-513062_960_720
Previous
2438941120_801ea4934e_z

Inwestujesz w złoto? Tych błędów się wystrzegaj

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD