Inwestycje i oszczędności

Inwestujesz w złoto? Tych błędów się wystrzegaj

lip 18,2016  0

Podstawą inwestowania w złoto jest przewidywanie, stałe monitorowanie cen, dogłębna analiza, korzystanie z porad ekspertów. Rynek finansowy wymaga cierpliwości, pokory, ale czasem nutki hazardzisty. Chociaż kluczowy jest zdrowy rozsądek.

Nie można jednak słuchać wszystkich rad. Na przykład takich, że jeśli złoto zaczyna drożeć, trzeba inwestować. Jeśli natomiast zauważymy nawet najmniejsze drgnięcie w dół – nie panikujmy, tylko obserwujmy. Zwłaszcza należy bacznie śledzić sytuację Wielkiej Brytanii i jej wyjście z Unii Europejskiej. Najbardziej opłaca się kupować złoto, kiedy jest tanie, bowiem prędzej czy później jego cena wzrośnie, generując spory zysk przy późniejszej sprzedaży. Opłacalna inwestycja.

Gdzie NIE kupować monet?

W kwestii kupowania monet również można popełnić rażące błędy, jeśli nie dokonamy odpowiedniej analizy dealerów złota, zwłaszcza tego inwestycyjnego. Aby nie natknąć się na monety z pozłacanego wolframu, powinniśmy prześledzić liczne fora internetowe, aby kupić złoto jedynie od znanego i uznanego sprzedawcy, który nie może sobie pozwolić na utratę wiarygodności przez nieuczciwe zagrywki.

2438941120_801ea4934e_z

Kolejna kwestia to długość dostawy. Jeśli nawet dostawa jest dużo tańsza, ale musimy czekać na sztabkę lub monetę 45 dni, to absolutnie nie polecamy takiej opcji, bowiem przez czas dostawy, wartość złota może się zmienić na naszą niekorzyść. Szybkość realizacji również świadczy o wiarygodności dealera.

Polecamy również zwracać uwagę na najnowsze trendy, jeśli chodzi o wybór konkretnej monety. Niekiedy zakup modelu, który został wybity w niewielkim nakładzie – sprawi, że przybierze on na wartości, a nam pozostanie jedynie wybór momentu, kiedy zdecydujemy się na sprzedaż złota.

Z drugiej jednak strony kupowanie nieznanych monet sprawi, że niewiele osób będzie nimi zainteresowanych – trudno nam będzie znaleźć kupca. Dlatego znane monety, jak Krugerrand czy Wiener Philharmoniker to najbezpieczniejsza inwestycja.

Wartość złota to nie tylko jego cena, ale również wygląd, sposób przechowywania, właściwa konserwacja. Jeżeli nie trzymamy monet w specjalnych kapslach, klaserach czy paletach, możemy je narazić na uszkodzenia, a wtedy ich wartość drastycznie spadnie.

Jeśli sprzedajemy złoto, kierujmy się do miejsc, gdzie zostanie odpowiednio przebadane, a jego wartość precyzyjnie określona.

 

Moneta i kamień szlachetny w jednym? To naprawdę wyjątkowy prezent

Bez tytułu
Previous
brexit-1478082_960_720

W obliczu Brexitu uciekamy w złoto

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD