Inwestycje i oszczędności

Moneta dla bogactwa nie tylko duchowego

sie 31,2016  0

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie już za nami. Te dni pełne przyjaźni i miłości pozostaną w naszych sercach jeszcze bardzo długo, a przypominać o nich będą setki fotografii, maile wymienione z nowo poznanymi ludźmi z całego świata oraz zgromadzone w tym czasie pamiątki. Jedną z nich jest z pewnością piękny zestaw „Jan Paweł II”. Bo to przecież nasz ukochany papież-Polak zapoczątkował to wyjątkowe wydarzenie, jakim są ŚDM.

jpIIPamiątki bywają róże, ale o taką, która w nienaruszonym stanie cieszyć będzie oko także po wielu latach, wcale niełatwo. Srebra moneta opakowana w papieską szkatułę, wyemitowana w ściśle ograniczonym nakładzie (5 tys. sztuk), to właśnie jedna z takich pamiątek. Została wyemitowana w 2005 roku przez australijską mennicę the Perth Mint, o jej klasie świadczą liczne prestiżowe nagrody, które zdobyła. Ten kolorowy numizmat wybito w srebrze najwyższej próby. Jest to moneta 1-dolarowa, z wizerunkiem papieża Jana Pawła II na rewersie i królową Elżbietą II na awersie. Jej szczęśliwi nabywcy mogą cieszyć się ponadto biografią papieża pt. „Opowiem wam o moim życiu”, dołączaną w prezencie do monety. Zestaw jest więc czymś o wiele więcej niż tylko pamiątką ze ŚDM. To pozycja obowiązkowa w kolekcji każdej katolickiej rodziny.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego posiadacze monety nieustannie się uśmiechają. Ostatnie miesiące pokazują, że srebro to ponownie doceniany kruszec. W odpowiedzi na pytanie, w co zainwestować, pada dziś odpowiedź: w srebrne numizmaty, co potwierdza opinia ekspertów. Wartość kolekcjonerska monety z czasem wzrasta, a po pomnożeniu jej przez aktualną cenę kruszcu można otrzymać bardzo zadowalający wynik. Moneta Jan Paweł II jest więc z jednej strony pięknym wspomnieniem krakowskich wydarzeń z ostatnich dni lipca, z drugiej – sposobem na majątkowe zabezpieczenie.

 

Wiek emerytalny kością niezgody, po obniżce nie będzie wygranych

13856166954_b7d76371fe_b
Previous
podwodny-swiat

Powrót wakacyjnych wspomnień dzięki monecie Podwodny świat

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD