Inwestycje i oszczędności

Program 500 plus – złote oszczędzanie

wrz 20,2016  0

Program „Rodzina 500 plus” miał na celu pomoc wielodzietnych rodzinom, a także małżeństwom, które zastanawiają się nad dzieckiem, ale brakuje im odpowiednich środków pieniężnych. Wiele rodzin jednak traktuje tę pomoc jako „wędkę”, a nie „rybę”, decydując się na inwestycję, aby móc zapewnić dziecku lepszą przyszłość, np. odkładając na jego edukację.

10734494115_270634dd53_b
Każda rodzina ma inny pomysł na spożytkowanie tego comiesięcznego zastrzyku pieniędzy, choć ostatnio coraz popularniejsze są inwestycje w złoto, jeśli sytuacja ekonomiczna na to pozwala. Takie rozwiązanie jest bardzo rozsądne, bowiem złoto jako jedno z nielicznych narzędzi do inwestowania gwarantuje stabilizację finansową, w przeciwieństwie do rynku walutowego. Posiada sporo walorów perspektywicznych o dość solidnych fundamentach pod długoterminowe korzyści. Na pewno jest to ważny element finansowego zabezpieczenia, który warto wziąć pod uwagę.

Jeśli szukamy szybkiego sposobu na wzbogacenie się, to złoto nie jest gwarantem. Jest synonimem stabilizacji. Oferta jest skierowana do cierpliwych inwestorów, którzy mają na utrzymaniu rodzinę i poszukują zabezpieczenia na trudniejsze czasy. Istnieje wtedy spora szansa, że wartość złota zdecydowanie wzrośnie.

Jeśli kupiliśmy złoto, nie musimy się obawiać chwilowych spadków jego wartości. Ono i tak w porównaniu do wielu walut (np. dolara), jest w dalszym ciągu atrakcyjne. Kiedyś za 20 uncji można było kupić niezły samochód. Była to równowartość 400 dolarów. Dzisiaj za takie pieniądze możemy ewentualnie… zatankować. To pokazuje, jak dolar stracił na wartości względem złota. Zatem jeśli szukamy sposobu na zabezpieczenie się przed inflacją, z czystym sumieniem polecamy ten metal szlachetny.

Zwłaszcza zwróćmy uwagę na rodzaj monety. Jeśli mamy czysto inwestycyjne zamiary i comiesięczne wypłaty z programu „Rodzina 500 plus”, mają nam służyć do zabezpieczenia przyszłości, to stawiajmy na monety bulionowe i sztabki złota lub srebra, które dużo łatwiej będzie nam sprzedać. Są bardziej uniwersalne niż limitowane kolekcje, biżuteria czy… złote sztućce. Gust może się zmienić, a monety bulionowe zawsze będą atrakcyjnym narzędziem inwestycyjnym.

 

Monety bite

gold-207585_1280
Previous
Rewers Krugerranda

RPA – kraj ciekawostek

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD