Numizmatyka

Kanadyjska armia monetarna

wrz 27,2016  0

Jeśli szukacie prezentu dla październikowego jubilata, mamy dla Was kanadyjską ofertę specjalną, zawierającą cztery niezwykłe srebrne monety, które zostaną docenione nie tylko przez miłośnika numizmatyki. Będą miały sentymentalną wartość ukrytą w monetarnym pięknie.

2a_1_4Rozpoczynamy od szczęśliwych kamieni, które mają przynieść jubilatowi wiarę w siebie i ufność w osiągnięcie zamierzonych celów. Przynajmniej tak przedstawiano dawniej opale, bo tak nazywają się te urodzinowe kamienie. A jakie jest ich pochodzenie? Większość źródeł podaje, że powstały one w wyniku spadania gwiazd na powierzchnię Ziemi. Niegdyś miały one sprawiać, że właściciel będzie niezauważony w kryzysowej sytuacji.

To jednak nie koniec ich magicznych zdolności. W społeczeństwie krążyła opowieść, jakoby opale miały zdolność rozwijania wyobraźni i wielu zdolności psychicznych.

Ta srebrna moneta – poza tajemniczą magią – kryje w sobie… najczystszej próby srebro 999,9. Niepowtarzalny design zapewnia wspaniały kryształ Swarovskiego, którego zadaniem jest imitowanie zielonego opala. Prawda, że wyszło mu to idealnie?

3b_5_12Kto może pochwalić nieprzeciętną zaradnością, odwagą i pewnością siebie? Tak, kogut. To właśnie on ma zrzucić małpę z piedestału i symbolizować rok 2017 w kalendarzu chińskim. Więc jeśli znacie osobę, która zamierza w nowym roku odmienić swoje życie i osiągnąć sukces, mamy coś specjalnie na tę okazję. Przepiękną srebrną monetę, która przedstawia to wyjątkowe zwierzę w otoczeniu niepowtarzalnych kształtów. Zadbano o każdy – nawet najmniejszy – detal, wykąpany w najczystszym srebrze 99,99%.

3b_5_14Tęsknicie czasem za zimą? Jeśli tak, to kolejna srebrna propozycja jest stworzona specjalnie dla Was! To niezwykły, glazurowany na niebiesko „Płatek śniegu”, który perfekcyjnie współpracuje ze srebrem, tworząc zgrany duet, skrojony na miarę dla miłośników natury.

3b_5_13Ostatnia moneta jest jedyna w swoim rodzaju. Do jej wykonania wykorzystano srebro i szkło Murrine, które idealnie komponuje się z podwodnym światem, morskimi kolorami i niesamowitym grawerowaniem. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i… miłośników sztuki! Taki okaz nie zdarza się często.

 

RPA – kraj ciekawostek

Rewers Krugerranda
Previous
images

Trzeci filar. Wymaga odświeżenia?

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD