Numizmatyka, Srebro

A Ty? Czy jesteś superbohaterem swoich finansów?

paź 18,2016  0

O tym, że inwestowanie w złoto i srebro jest doskonałym sposobem na pomnażanie kapitału, a także oszczędzanie na przyszłość, przekonywaliśmy już wielokrotnie. Mamy nadzieję, że skutecznie. Jeśli bez wahania możesz zaliczyć się do grona entuzjastów cennych monet inwestycyjnych, jesteś prawdziwym Supermanem! Należy Ci się więc coś specjalnego.

supermanCo powiesz na monetę bulionową uwieczniającą największego bohatera popkultury wszechczasów? Chodzi oczywiście o komiksowego, później także filmowego Supermana. Oto srebrna moneta, która może „stanąć na straży” Twoich monet inwestycyjnych i dzięki której sam poczujesz się jak superbohater inwestycji alternatywnych.

Superman to fikcyjna postać z serii amerykańskich komiksów wydawnictwa DC Comics. Komiksowa historia Supermana sięga roku 1938, ale u źródeł pomysłu na stworzenie takiej postaci leży koncepcja nadczłowieka Friedricha Nietzschego i odwieczne marzenie człowieka o posiadaniu niezwykłej siły, szybkości i zdolności do robienia rzeczy niemożliwych.

Najbardziej charakterystyczne symbole Supermana to czerwona peleryna i oczywiście duże „S” wpisane w tarczę o kształcie diamentu na jego piersi. To logo znalazło się więc także na naszej srebrnej monecie – nie mogło być inaczej. Symbol został wykonany techniką reliefową, z najwyższą dbałością o szczegóły. Oprócz tego na rewersie znalazły się standardowe zabezpieczenia monet inwestycyjnych, które wydaje Royal Canadian Mint – mikrograwerowany liść klonowy i ząbkowane lustro. Na awersie (również ząbkowanym) niezmiennie widnieje profil królowej Elżbiety II, rok bicia (2016) i nominał (5 CAD).

Moneta wybita z czystego srebra najwyższej próby o wadze 1 uncji. Czy jedna z nich zasili Twoją super kolekcję?

 

Inwestycje w złoto: sztabki czy monety?

bullion
Previous
3b_5_18

Metalor – XIX-wieczna inwestycja

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD