Złoto

Metalor – XIX-wieczna inwestycja

paź 19,2016  0

Kiedy w 1852 roku niejaki Martin de Pury & Cie otwierał Zakład Wstępnego Walcowania, pewnie nie spodziewał się, że tradycja wytopu złota przetrwa aż do dzisiaj, chociaż w międzyczasie zmieniali się inwestorzy. W obecnej formie, sztabki złota Metalor Group trwają niezmiennie od 1936 roku, uchodząc za jedne z najpopularniejszych sztabek szwajcarskiego złota na świecie.

3b_5_18Kto by pomyślał, że z firmy zatrudniającej zaledwie kilku pracowników, powstanie ogromny zakład, który dostarcza złoto inwestycyjne do nabywców z całego świata, zarówno klientów detalicznych, jak i najpoważniejszych szwajcarskich banków.

Nic w tym dziwnego, bowiem Metalor systematycznie powiększa swoją ofertę, docierając do najbardziej wymagających Klientów. Jest to możliwe m.in. dzięki stworzeniu własnej rafinerii w Singapurze i odważnemu wejściu na azjatycki rynek oraz dzięki produkcji sztabek (i nie tylko) w sposób ekologiczny, praktycznie nie szkodząc środowisku. Później taka sztabka jest pakowana w specjalny CertiCard, co pozwala zabezpieczyć ją przed uszkodzeniami, zapewniając nienaganny wygląd przez wiele lat.

4b_2_25Największym gwarantem jakości jest z pewnością akredytacja LBMA, która jest przyznawana za właściwą próbę metalu szlachetnego (złoto musi mieć próbę minimum 995) oraz wagę produktu (sztabki powinny ważyć od 10,9 do 13,4 kilograma). Otrzymanie akredytacji potwierdza wiarygodność dostawcy. Restrykcyjne wymagania są w stanie spełnić tylko najwięksi producenci, więc warto weryfikować takie informacje przed zakupem.

Skoro ta szwajcarska firma przetrwała ponad 160 lat, to jest największy argument, aby zainwestować w złoto, zapewniające stabilizację i finansowe schronienie na trudne czasy. Bezpieczeństwo tej inwestycji potwierdza specjalny kod QR, który można znaleźć na awersie tych pięknych sztabek. Z kolei rewers prezentuje drzewko z liśćmi w kształcie symboli recyklingu.

 

A Ty? Czy jesteś superbohaterem swoich finansów?

superman
Previous
money-1255667_1280

Współczesne projekty monet

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD