Inwestycje i oszczędności

Sztabkowe inwestycje

paź 20,2016  0

Jeśli zastanawiacie się, czy inwestycja w złoto jest opłacalna, to odpowiedź może być jedynie twierdząca. Pozostaje zatem tylko dylemat, gdzie dokładnie ulokujecie swoje pieniądze, aby jak najwięcej zaoszczędzić, a przy okazji postawić na stabilną formę inwestycji. Od lat popularnością cieszy się zakup złotych sztabek, które chronią nasz kapitał, dając gwarancję, że drastyczny spadek wartości pieniądza czy zawirowania na rynku walutowym nie wpłyną negatywnie na nasze oszczędności.

1360236220vuc

Złoto – przede wszystkim to fizyczne – jest bezpieczniejszym narzędziem inwestycyjnym. Samodzielnie decydujemy, kiedy chcemy wycofać się z inwestycji, a zawsze znajdzie się kupiec. Kupując sztabki złota, stajemy się bardziej niezależni od obecnej sytuacji gospodarczej państwa. Nie musimy ze strachem spoglądać w kierunku notowań giełdowych czy kursów walut.

Ponadto, to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają płynnej i cierpliwej inwestycji. Jeśli posiadamy sporo oszczędności, sztabki złota mogą być traktowane jako zabezpieczenie zgromadzonych funduszy, które nie stracą na wartości. Wręcz przeciwnie. Pod warunkiem, że zdecydujemy się na sztabki, które mogą się pochwalić sporą rozpoznawalnością. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze będzie na nie duży popyt, co jest ważne, jeśli zdecydowalibyśmy się na sprzedaż złota.

Najlepiej kupować w renomowanych mennicach złota, które umożliwiają przechowywanie kruszców, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy się obawiać o ich bezpieczeństwo. Złoto jest traktowane jako długoterminową inwestycja, a zarazem polisa ubezpieczeniowa i ochrona przed inflacją.

Co ciekawe, im większą sztabkę złota nabędziemy, tym cena za gram jest korzystniejsza. To rozwiązanie przestaje być atrakcyjne, kiedy chcemy pozbyć się części złota, gdyż wtedy będziemy musieli sprzedać całość. Dlatego warto mieć w zanadrzu kilka np. 20-gramowych sztabek, jeżeli nagle będziemy potrzebowali gotówki. Wtedy zdecydowanie wzrasta płynność takiej złotej inwestycji.

 

Współczesne projekty monet

money-1255667_1280
Previous
kogut

Kogut - czujny strażnik poranka i roku 2017

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD