Złoto

Sztabki Chroń Naturę Twoim osobistym talizmanem

gru 16,2016  0

Astrologia i filozofie Wschodu to dziedziny, które mają niemały wpływ na nasze codzienne życie. Kto z nas nie zagląda czasem do horoskopu i nie otacza się gadżetami zapewniającymi harmonię oraz dobrą energię w naszym otoczeniu? Najbardziej nośnymi elementami tych wierzeń z pogranicza magii są znaki zodiaku i żywioły. Każą nam wierzyć, że nasz los zapisany jest w gwiazdach, a ludzkie charaktery zależą od przypisanych do zodiaków żywiołów. Idąc tym tropem wyróżniamy także kolory przeznaczone poszczególnym zodiakom oraz kamienie szlachetne przynależne zgodnie z miesiącem urodzin. A gdyby tak znaleźć „pokrewną duszę” także… w świecie zwierząt?

bez-tytuluTemat astrologii ani trochę nie jest obcy numizmatyce. Wśród kolekcjonerów znane są serie monet poświęcone zodiakom Chińskiego Kalendarza Księżycowego oraz srebrne monety z kamieniami urodzinowymi. Podarowane bliskiej osobie stają się symbolem szczęścia, życzeniem pomyślności. Są niczym osobisty talizman – dopóki mamy taką monetę przy sobie, możemy liczyć na powodzenie w życiu.

Podobnie potraktować można także złote sztabki z serii Chroń Naturę od szwajcarskiej mennicy PAMP: jest to kolekcja z pięcioma przedstawicielami dzikiej przyrody. Kobra, krokodyl, lampart, płaszczka i zebra to zwierzęta, które na co dzień nie tak łatwo spotkać. Są nieco tajemnicze, a pomiędzy ich naturą, a naturą ludzką, znaleźć można liczne podobieństwa. Ponieważ naturalnym miejscem bytowania kobry, lamparta i zebry jest ląd, mogą być one swego rodzaju patronem osób utożsamiających się z żywiołem Ziemi. Krokodyl będzie zaś typowym przedstawicielem żywiołu Wody. Kobrę i lamparta możemy też postrzegać w kategoriach żywiołu Ognia (ze względu na drapieżny charakter tych zwierząt), a krokodyla jako pośredniego przedstawiciela Ziemi i Wody. Co z powietrzem? Najwyżej do nieba sięga zebra, więc dlaczego nie ona…?

Niewielkich rozmiarów sztabka złota z miejscem na łańcuszek świetnie sprawdzi się jako oryginalna zawieszka. Każda ze sztabek odznacza się przecież intrygującym grawerem w formie charakterystycznego dla danego gatunku motywu – prążków zebry, skóry krokodyla i kobry, lamparcich cętek oraz kropek, którymi pokryta jest płaszczka. Tak się ujarzmia dziką przyrodę!

 

Czy wiesz, że… czyli złote ciekawostki

toi_250kg_gold_bar
Previous
donald_trump_8566730507_2

Złoto kolejny raz udowadnia swoją siłę w niepewnych czasach

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD