Złoto

Nowy sposób na bożonarodzeniowy prezent DIY

sty 13,2017  0

Do it yourself, upcycling, majsterkowanie. Nazwa jest bez znaczenia – samodzielne wykonanie, przerobienie czy odnowienie przedmiotu jest dziś powszechnym i modnym zjawiskiem. Zgodnie z tym trendem wykonać można element garderoby czy wyposażenia wnętrz. Takie własnoręcznie wykonane przedmioty bardzo chętnie dajemy innym w prezencie. Spotyka się to z dużym uznaniem, bo drobiazg spod znaku DIY ma w sobie wartość nie tylko materialną, ale i sentymentalną, emocjonalną. W końcu tkwi w nim cząstka serca obdarowującego… Dlaczego o tym piszemy? Bo chcemy zaprezentować Ci nietypowy sposób na prezent DYI z wykorzystaniem złota.

gold-92593_960_720Spokojnie, nie chcemy Cię namawiać do zabawy w złotnika. Pojęcie ‘do it yourself’ będzie tu miało nieco bardziej przenośny charakter. Na pewno masz w domu trochę złotej biżuterii, której nie nosisz. Jest stara, niemodna, przestała Ci się podobać, a może jest nieudanym prezentem? Za nami Boże Narodzenie, ostatnia możliwość jest zatem bardzo aktualna. Jeśli tylko masz na myśli tak wartościowy cel, jak obdarowanie bliskiej osoby, nie powinieneś mieć oporów przed oddaniem tej biżuterii do skupu.

Profesjonalna mennica podda przekazane złoto wycenie i jeśli będziesz nią usatysfakcjonowany, zyskasz gotówkę na zakup upominku. Ale uwaga! Aby prezent naprawdę wpisywał się w ideę DIY, powinniśmy za niego kupić… inny złoty przedmiot. Bynajmniej nie kolejny łańcuszek czy bransoletkę, bo możemy powtórzyć błąd poprzednika i rozminąć się z gustami obdarowywanego. Stawiamy więc na złote monety inwestycyjne albo złote sztabki, które nie są wyłącznie ozdobą, ale przede wszystkim finansowym zabezpieczeniem. Czyż ten proces nie nosi znamion DIY? Złoto pod postacią biżuterii zamieniamy na gotówkę, którą następnie „przekształcamy” w złoto inwestycyjne. Z przymrużeniem oka rzecz jasna!

Bo nie każdy prezent musi być idealny. Ważne, to umieć go idealnie wykorzystać.

 

Solidne fundamenty Unii Europejskiej

blue-1283011_1280
Previous
gold-680109_960_720

Sztabka złota a sztabka złota

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD