Złoto

Gorączka złota. Polacy inwestują w kruszce

sty 20,2017  0

Rynek walutowy przechodzi wiele zawirowań, więc Polacy – niezbyt skłonni do ryzyka – stopniowo zaczynają skłaniać się ku inwestycjom w złoto, którego sprzedaż w poprzednim roku wzrosła o jedną trzecią. Zaczynamy rozsądniej podchodzić do kwestii inwestowania.

gold-513062_960_720

Za popularność złota w dużym stopniu odpowiada obecna sytuacja polityczno-gospodarcza na świecie. Inwestorzy – mając na uwadze kolejne zawirowania polityczne i wojny w wielu krajach – dochodzą do słusznego wniosku, że ceny złota zaczną rosnąć wobec niepewności na rynku walutowym. Złoto jest uniwersalnym i stabilnym narzędziem inwestycyjnym, ale stało się ono nawet obiektem zainteresowań… poszukujących urodzinowych czy ślubnych prezentów.

Nie zanosi się na to, żeby sytuacja na politycznej arenie międzynarodowej szybko uległa poprawie (wyjście Wielkiej Brytanii z UE, próby atomowe Korei Płn.), dlatego złoto może być traktowane jako bezpieczna przystań. Polacy muszą ostrożnie inwestować w złoto, zwracając szczególną uwagę na notowania dolara, który w dużej mierze decyduje o wahaniach kursu złota. Nie możemy dać się zatem ponieść gorączce złota. Jeśli dolar będzie rósł siłę, wtedy analogicznie cena złota w Polsce będzie rosła.

Jeśli mówimy o złocie inwestycyjnym, jest to na tyle atrakcyjne narzędzie inwestycyjne, że przy jego zakupie nie jesteśmy zobowiązani do płacenia podatku VAT. Jeśli po kilku miesiącach zechcemy się go pozbyć, wtedy nie musimy uiszczać podatku od zysku.

Tagi:

 

Sztabka złota a sztabka złota

gold-680109_960_720
Previous
air-936074_1280

Jak powstała Unia Europejska?

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD