Numizmatyka, Srebro

Królowa Lodu na pierwszej monecie serii Kraina Lodu Disney’a

sty 24,2017  0

Inwestycje w złoto kojarzy się raczej z poważnym podejściem do własnej przyszłości. Natomiast kolekcjonowanie srebrnych i złotych numizmatów – z dojrzałym gustem i poczuciem smaku. Czasami warto jednak znów poczuć się jak dziecko i dać się zabrać w podróż do kolorowego świata bajek. Zwłaszcza, że jego uroda spotyka się z najdoskonalszym pięknem menniczej staranności. Zachęca do tego sama Mennica Nowej Zelandii!

krainaloduPoznajcie kolekcję srebrnych monet Kraina Lodu Disney’a. Składa się na nią pięć bajecznie kolorowych monet przedstawiających postaci z niezwykle popularnej produkcji Walt Disney Pictures – filmu Frozen. Animacja miała swoją premierę w roku 2013, więc zachwycają się nią przede wszystkim nasze dzieci. My sami z sentymentem patrzymy raczej na Królewnę Śnieżkę, Piotrusia Pana albo Pinokia… Frozen okazał się jednak kasowym hitem, dlatego Mennica Nowej Zelandii zdecydowała się uczcić ten sukces wydając swoją serię. Ucieszyła tym samym niejednego fana filmów Disney’a.

Pierwsza z monet prezentuje główną bohaterkę produkcji – królową Elsę, która ma niezwykły dar zamrażania każdej rzeczy, której dotknie. Nad jej otwartą dłonią widnieją skrzące się kryształki lodu – symbol królowej Krainy Lodu. W tle mieni się zaś północne niebo z zorzą polarną. Moneta zamknięta jest w menniczy kapsel i szkatułkę imitującą książkę z disneyowską bajką. Moneta to 1 uncja srebra próby 0.999. Na jej rewersie widnieje profil Królowej Elżbiety II.

Inne monety serii przyozdabiają wizerunki siostry Elsy – Anny, bałwana Olafa oraz Kristoffa wraz z jego nieodłącznym towarzyszem, reniferem Svenem. Na szczególną uwagę zasługuje moneta przedstawiająca obie siostry razem. Uśmiechnięta Anna w ramionach trzyma bukiet słoneczników. Obok bohaterek znajduje się optymistycznie brzmiący grawer: „Sisters make each day Perfect”. Z zakupem lepiej nie zwlekać, bo kolekcja szybko się wyprzedaje.

Jak zapewnia Mennica Nowej Zelandii, seria Kraina Lodu Disney’a – mimo inspiracji opowieścią o Krainie Lodu –w waszych sercach rozpali ogień. Przekonajcie się sami, jak wielka jest siła sióstr!

 

Złoto również dla… muzułmańskich inwestorów?

sheik-1217958_960_720
Previous
sztabka_3978_a

Częstochowa, Toruń, Wrocław, czyli… historia miast ukryta w kruszcu

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD