Numizmatyka

Częstochowa, Toruń, Wrocław, czyli… historia miast ukryta w kruszcu

lut 9,2017  0

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – tak mawiał niegdyś Stanisław Jachowicz, polski bajkopisarz i pedagog. Idąc za jego wskazówkami, chcemy się pochwalić polskimi miastami, które zdobią zarówno piękne monety, jak i wyjątkowe sztabki. Znajdziecie tutaj nie tylko najsłynniejsze miasta z Wrocławiem czy Toruniem na czele, ale również przypominamy zapomniane miejscowości takie jak: Konin, Bochnia, Elbląg czy Nysa. Każde miasto ma swój urok i zabytek, z którego jest dumne i chce się nim pochwalić.

sztabka_3978_a

Zaczynamy od malowniczej panoramy Torunia, okrytej czystym srebrem. Wybitne dzieło artystki Rusłany Nowakowskiej, którego jakość wykonania robi ogromne wrażenie. Nie może być inaczej, skoro pod tą srebrną sztabką podpisuje się szwajcarska mennica PAMP, która jest znana z miłości do detali. Dzięki temu – spoglądając na sztabkę – możemy przypomnieć sobie wizytę w tym pięknym mieście.

Nakład numizmatu to jedynie 1000 sztuk, więc nie warto zwlekać, jeśli chcemy mieć w swojej kolekcji jeden z najpiękniejszych elementów serii „Panoramy polskich miast”, który może być bezpieczną inwestycją w czasach kryzysu. Poza Toruniem, w skład tej wyjątkowej serii wchodzą również: Wrocław, Częstochowa, Cieszyn, Legnica, Szczecin, Poznań, Gdańsk oraz Lublin. Dziewięciu wspaniałych już dzisiaj może zagościć w Twojej szkatułce!

historycznemiastawpolscewalbumie
Jeśli nie możecie się zdecydować, na które z miast postawić, wtedy polecamy kupić… cały album z serii „Historyczne miasta w Polsce”, który jest wypełniony specjalnie wyselekcjonowanymi numizmatami w menniczych stanach. Mamy pewność, że w nasze ręce trafiają monety w oryginalnych woreczkach z pierwszego bicia. W zestawie otrzymujemy miasta z bogatą historią takie jak: Legnica, Gniezno, Kłodzko czy Sandomierz. Możemy być posiadaczami pięknej kolekcji w eleganckiej oprawie. Są jacyś chętni na prawdziwy majstersztyk?

 

Królowa Lodu na pierwszej monecie serii Kraina Lodu Disney’a

krainalodu
Previous
4155359477_e8019a956e_b

Walka o złoto Scytów trwa

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD