Złoto

Leczenie złotem

kwi 19,2017  0

Złoto to nie tylko wartościowy kruszec. Już w starożytności wierzono w jego cudowne właściwości lecznicze: stosowano je w starożytnej Persji, Rzymie, Egipcie czy Chinach, gdzie zwolennicy tej teorii pili złoto regularnie. Miało to przywrócić im młodość i uleczyć choroby. O atrybutach złota pisał nawet Arystoteles oraz Paracelsus. Co ciekawe, niektórzy stosują je w lecznictwie do dziś.

pexels-photo-236401Do celów leczniczych używa się złota w postaci cienkich płatków, proszku, czy też nalewek oraz soli. Jednak najpopularniejsze w medycynie jest złoto koloidalne – jest to bezsmakowy płyn zawierający mikroskopijne cząsteczki czystego metalicznego złota. Złoto koloidalne przede wszystkim chroni organizm przed chorobami autoimmunologicznymi oraz nowotworami.

Ponadto złoto poprawia krążenie krwi, zmniejsza arytmię serca, poprawia działanie gruczołów oraz układu nerwowego. Jest także świetnym dodatkiem do diety: pobudza do pracy organy wewnętrzne i wspomaga trawienie. Dzięki terapii złotem można wzmocnić układ odpornościowy i zwalczyć infekcje.
Co więcej, złoto poprawia też pamięć oraz koncentrację, pomaga również w walce z frustracją oraz depresją.

Złoto i piękna skóra

Złoto stosowane jest także w medycynie estetycznej, gdzie wykorzystywane jest jako składnik regenerujący oraz odmładzający. Cząsteczki złota biorą udział między innymi w procesach odnowy skóry – zmniejszają zmarszczki poprzez wpływ na włókna kolagenowe.

Obecnie bardzo często SPA oferują zabiegi z substancjami zawierającymi drobinki złota. Skóra staje się jędrniejsza i wzmocniona, znikają przebarwienia, a do tego złoto likwiduje wolne rodniki, które wzmagają starzenie skóry. Co ciekawe, popularność zyskuje także lifting z zastosowaniem implantów w postaci złotych nici.

Stomatologia

Złoto znajduje także zastosowanie w stomatologii. Porcelanowe korony, które oparte są na złocie zmniejszają ryzyko występowania próchnicy oraz infekcji wokół uzupełnień zębów. Takie korony zaleca się osobom, które są uczulone na metale nieszlachetne. Tylko w 2013 roku na świecie w protetyce stomatologicznej zużyto 37 ton złota.

Nawet mniej niż uncja złota może pomóc naszemu zdrowiu. Dzięki swoim licznym właściwościom złoto pomaga w walce z licznymi chorobami, korzystnie wpływa na przewodnictwo nerwowe, a także poprawia funkcjonowanie skóry. Jako że złoto przyjmowane w niewielkich ilościach i w odpowiedniej postaci jest nietoksyczne, można stosować je bez obaw.

Tagi:

 

Nocna sowa płomykówka otwiera nową serię Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej

sowa
Previous
Teenagers_in_Moscow

Pokolenie Millenium nie chce oszczędzać. Jak to zmienić?

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD