Inwestycje i oszczędności

Pokolenie Millenium nie chce oszczędzać. Jak to zmienić?

maj 9,2017  0

Milllenialsi w odpowiedzi na pytanie „co robisz ze swoimi pieniędzmi?” dopiero na dziewiątym miejscu wymieniają oszczędzanie. Pieniądze dla współczesnego pokolenia nie są już tak ważne, co z jednej strony cieszy. Z drugiej jednak budzi obawy – jak młodzi zamierzają zabezpieczyć swoją przyszłość? W końcu nie da się całego życia przeżyć w myśl zasady „tu i teraz”… Jak przekonać pokolenie Y, że oszczędzanie na emeryturę jest ważne?

Teenagers_in_MoscowCzego dotyczy wcześniejszych osiem odpowiedzi? Oczywiście wydawania. Cieszy przynajmniej to, że młodzi chcą przeznaczać swoje środki przede wszystkim na samorealizację. Deklarują przy tym, że nie zamierzają gromadzić aż tylu dóbr, co ich rodzice i dziadkowie. Nie chcą domów i samochodów na własność, wierząc, że wszystko da się wynająć i wypożyczyć.

Takie podejście stanowi poważne wyzwanie dla różnorodnych instytucji finansowych oferujących usługi oszczędnościowe oraz inwestycyjne. Tradycyjne metody promocji w tym przypadku raczej się nie sprawdzą. Jako że millenialsi chętnie kierują się opiniami, nie tradycyjną reklamą, lepiej jest stawiać na długoterminowe działania nakierowane na budowanie zaufania i zadowolenia klientów, którzy po pewnym czasie sami, naturalnie zaczną rozmawiać o najlepszych ofertach i polecać je sobie nawzajem.

Kolejne ważne działanie, to edukacja. W ten sposób łatwiej niż reklamą dotrzemy do świadomości młodych. Jak już wspomnieliśmy, millenialsi są nastawieni na samorozwój, więc przekazanie im wartościowej wiedzy bez podtekstów reklamowych może zaowocować zaufaniem i naturalną konwersją zwykłego zjadacza chleba na zaangażowanego członka planu oszczędzania na przyszłość.

Wniosek jest prosty: na millenialsów nie warto patrzeć jak na egoistów, lecz jak na ludzi wysoce samoświadomych, z konkretnie sprecyzowanymi planami. Pokolenie Y tak naprawdę stąpa twardo po ziemi, a z takim podejściem do życia nie sposób wciąż spychać myśli o oszczędzaniu na dalszy plan.

 

Leczenie złotem

pexels-photo-236401
Previous
1850_Woman_and_Men_in_California_Gold_Rush

Gorączka złota, czyli początki amerykańskiego wyścigu po bogactwo

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD