Złoto

Najbardziej uznani producenci złotych sztabek – część 1

maj 22,2017  0

Kto uważa, że marka nie ma znaczenia, ten jest w błędzie. Są bowiem takie branże i produkty, w przypadku których duża, znacząca na świecie marka jest synonimem doskonałej jakości. W świecie produktów z tak cennych materiałów, jak metale szlachetne, znana i zaufana marka to podstawa. Ma to znaczenie z inwestycyjnego punku widzenia – sztabka złota od rozpoznawalnej firmy to większa gwarancja szybszej jej odsprzedaży. W produkty których mennic warto więc inwestować?

abcvs

PAMP Suisse

Wiodący światowy producent metali szlachetnych. Kto choć trochę zagłębił się w temat inwestowania w kruszce, na pewno zetknął się z tym szwajcarskim producentem. Jego początki sięgają roku 1977. Mennica od zawsze utożsamiana jest z produktami najwyższej jakości – pięknymi i starannie wykonanymi sztabkami złota najwyższej próby. Mennica może się poszczycić akredytacją Good Delivery nadaną przez The London Bullion Market Association (LBMA) i London Platinium and Palladium Market (LPPM). PAMP Suisse znajduje się w gronie pięciu mennic posiadających certyfikat Approved Good Delivery Referees od stowarzyszenia LBMA.

Perth Mint

Najstarsza istniejąca obecnie mennica w Australii. Otwarta w 1899 roku po tym, jak w Coolgardie i Kalgoorie odkryto bogate złoża złota. Gold Corporation przerabia ok. 60 procent całego australijskiego złota. The Perth Mint również słynie z doskonałej jakości i czystości produktów. W roku 1957 mennica wytopiła sztabkę w złocie próby 999,999!

RPA Rand Refinery

Zdecydowanie największy na świecie jednolity kompleks produkcji szlachetnych kruszców. Przedsiębiorstwo z Republiki Południowej Afryki zajmuje się oczyszczaniem, wytapianiem i odzyskiwaniem m.in. złota. Wytwarza nie tylko sztabki i monety inwestycyjne, ale też produkty na potrzeby przemysłu. Od samego początku działania rafineria cieszy się akredytacją Good Delivery dla 400-uncjowych sztabek.

 

Gorączka złota, czyli początki amerykańskiego wyścigu po bogactwo

1850_Woman_and_Men_in_California_Gold_Rush
Previous
Nowa odsłona Lady Liberty na 225-lecie The United States Mint

Pierwsza czarnoskóra Lady Liberty na 225-lecie The United States Mint

Next

Brak komentarzy

  Dołącz do dyskusji

  Email this post to a friend.

  or Close

  Zaloguj

  Zgubiłeś hasło?

  Zarejestruj się

  LOST PASSWORD